Vásárlási feltételek
A megrendelés
A termék(ek) megrendelése az alábbiak szerint történhet:
- jelen WEBÁRUHÁZ használatával (ajánlott, lásd lent),
- e-mailben (info [kukac] padlovedelem.hu),
A beérkezett megrendeléseket e-mailben visszaigazoljuk.
A webáruház használata
A vásárlásnak feltétele a regisztráció. Regisztrálásnál (a későbbi rendeléseknél egyszerűen csak be kell jelentkeznie), kérjük, hogy minden mezőt értelemszerűen töltsön ki (cégek esetén az adószámot is), és a képernyőn látható biztonsági kód megadása után a Regisztráció gombot nyomja meg. Ezután az Ön által megadott e-mail címre egy levél érkezik, amelyben egy ún. aktivációs linket talál, melyre kattintva aktiválódik a regisztráció. Ez az Ön email címének hitelességének ellenőrzéséhez szükséges. Regisztráció után automatikusan megtörténik a bejelentkezés.
Az oldal felső csíkjában elhelyezett bejelentkező doboz segítségével bármikor be tud lépni a megadott azonosítóval és jelszóval a webáruházba. A termékek kiválasztása és kosárba helyezése után adható le a megrendelés, melyről a rendszer visszaigazoló levelet küld. Amennyiben ez a levél nem érkezik meg, kérjük keresse ügyfélszolgálatunkat!
Csomagküldés
- Minden héten kétszer van csomagküldés.
- A szállítási határidő legfeljebb 1,5 hét.
- A csomagokat a Futárszolgálat szállítja Önhöz. A kiszállítás munkanapokon, munkaidőben történik a megadott címre.
Csomagküldés ára
- Nettó: 1200 Ft
- Bruttó: 1524 Ft
Fizetés módja
- Utánvétel
Az árufizetés módja alapvetően utánvétel, azaz a bruttó vételárat a csomag átvételekor kell kifizetni. Amennyiben a kézbesítés nem jár sikerrel, az Ön által megadott telefonszámon a futár keresni fogja időpont-egyeztetés céljából. A megrendelő által kért számlázási címre kiállított áfás számlát a csomag tartalmazza.
- Átutalás
A termék vételára átutalással is kiegyenlíthető, ezt a webáruház megjegyzés rovatában jelezheti felénk. Tájékoztatjuk, hogy a vásárlásnál (új partnernél) előreutalást kérünk.
Személyes átvétel
Cégünk alapvetően internetes úton értékesít csomagküldéssel, de lehetőség van személyes átvételre is. Hétfőtől csütörtökig 8.00—15.30-ig óráig várjuk kedves vásárlóinkat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Online vitarendezési platform!
1. Mi az online vitarendezési platform és hogyan működik?
Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben.
Legkésőbb 2016. január 9-től az Európai Unió összes tagállamában a fogyasztók rendelkezésére kell állnia a platformnak.
2. Milyen típusú viták esetén vehető igénybe az online vitarendezési platform?
Online adásvételi vagy online szolgáltatási szerződéssel összefüggő határon átnyúló fogyasztói jogvita esetén van erre lehetőség. Tehát ha az Európai Unióban tartózkodási hellyel rendelkező fogyasztó az interneten keresztül vásárolt egy terméket, vagy vett igénybe szolgáltatást, és ennek kapcsán egy olyan kereskedővel támad vitája, amelynek telephelye egy másik tagállamban van (de előfordulhatnak olyan tagállami előírások is, amely alapján egy és ugyanazon tagállamból is igénybe vehetik a felek a platform eljárását).
Például ilyen eset, ha egy magyar fogyasztó német cég online boltjából vásárolt valamit, vagy „fordítva”, ha egy német tartózkodási helyű fogyasztó magyar vállalkozás webshop-jából rendelt és ezzel kapcsolatban támadt vitájuk.
3. Mi számít online adásvételi szerződésnek?
Olyan szerződés, amely oly módon jön létre, hogy a kereskedő vagy a kereskedő közvetítője egy weboldalon vagy más elektronikus eszközön keresztül kínál megvételre valamilyen árut és a fogyasztó az adott weboldalon vagy egyéb elektronikus eszközön keresztül rendeli meg az árut vagy árukat. Ide tartozik az összes webshopon keresztüli vásárlás, illetve ha valaki például mobil applikációt használ vásárlásra. Ha egy szerződésben áru és szolgáltatás megrendelése egyaránt történik, az is ebbe a kategóriába tartozik.
4. Mi számít online szolgáltatási szerződésnek?
Olyan szerződés, amely oly módon jön létre, hogy a kereskedő vagy a kereskedő közvetítője egy weboldalon vagy más elektronikus eszközön keresztül kínál megvételre valamilyen szolgáltatást és a fogyasztó az adott weboldalon vagy egyéb elektronikus eszközön keresztül rendeli meg a szolgáltatást vagy szolgáltatásokat.
Ilyen lehet például, ha a fogyasztó egy fizetős ingatlanhirdetési oldalra regisztrál.
5. Ki minősül fogyasztónak?
A fogyasztói online vitarendezési rendelet (OVR rendelet) alapján bármely természetes személy, aki nem kereskedelmi, üzleti vagy szakmai célból vásárol meg árut, vagy vesz igénybe szolgáltatást.
Például ha egy fodrászként dolgozó személy a szalonja részére vásárol például hajszárítót, akkor nem fog fogyasztónak minősülni, azonban ha saját használatra megvásárol egy televíziót, akkor igen.
6. Ki minősül kereskedőnek?
Bármely természetes vagy jogi személy (akár magán akár állami tulajdonú), aki vagy amely kereskedelmi, üzleti vagy szakmai tevékenységi körét érintő célból kínál árut vagy szolgáltatást, akkor is, ha helyette vagy a nevében más személy jár el. Például egyéni vállalkozó, vagy bármilyen cég a formájától függetlenül.
7. Mit érhetek el ezzel az eljárással?
Ha nem sikerül közvetlenül a kereskedővel megegyezni a megrendelt áruval vagy szolgáltatással kapcsolatos vita során, akkor a platformon keresztül az alternatív vitarendezési fórumok (Magyarországon a békéltető testületek, külföldön a hasonló szervezetek, elnevezésüktől függetlenül) segítségével ingyen – külföldön adott esetben olcsón – és a bírói útnál jóval gyorsabban rendezheti ezt el. A magyarországi fórum előtti eljárás zárulhat a felek közötti egyezséggel, amely kötelező erővel bír a felekre nézve. Ha ezt nem sikerül elérni, akkor a vállalkozás alávetése esetén kötelezést tartalmazó határozattal, mely szintén kötelező erejű, ennek hiányában pedig ajánlással, amely nem köti a feleket, viszont ha a vállalkozás nem teljesíti az ajánlásban foglaltakat, a békéltető testület 60 nap elteltével nyilvánosságra hozza az adatait, az ügy leírását (a fogyasztó adatai nélkül) és az ajánlást.
8. Hogyan érem el az online vitarendezési platformot?
Az Európai Unióban letelepedett, online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekben érintett kereskedőknek, valamint a letelepedett online piacoknak egy linket kell elhelyezniük a honlapjukon, amely az online vitarendezési platformra mutat, a fogyasztók számára könnyen elérhető helyen. Amennyiben a szerződéskötés e-mailben történt, a kereskedőnek az ajánlattételt tartalmazó e-mailje tartalmazza az elérhetőséget. Ezen felül megtalálható a Budapesti Békéltető Testület és az Európai Fogyasztói Központok Hálózatának magyarországi szervezetének honlapján is, illetve az Európai Unió tájékoztató oldalain (mint például az Európa Önökért portál: http://europa.eu/youreurope/citizens/index_hu.htm).
9. Még soha nem vettem részt hasonló eljárásban. Kihez fordulhatok, ha kérdésem van az eljárással kapcsolatban?
Minden európai uniós tagállam, így Magyarország is köteles ún. online vitarendezési kapcsolattartó pontot működtetni, ahol minimum két tanácsadónak kell rendelkezésre állnia, akik segítik a vitás feleket, ha az eljárással kapcsolatban kérdésük merülne fel. Ezt a feladatot hazánkban a Budapesti Békéltető Testület látja el. Elérhetőségei:
1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Fax: 06 (1) 488 21 86
Telefon: 06 (1) 488 21 31
A tanácsadók megválaszolják a kérelem benyújtására vagy a csatolandó dokumentumokra vonatkozó kérdéseket, illetve tájékoztatást nyújtanak a platform működésével, vagy az alternatív vitarendezési fórum eljárási szabályaival kapcsolatban. Ezeken felül általános tájékoztatás is kérhető az online vitarendezési kapcsolattartó ponttól az adott országban érvényesíthető fogyasztói jogokról.
10. Ki és hogyan nyújthat be panaszt?
Magyarországon ilyen jellegű vitarendezésre csak a fogyasztó kezdeményezésére van lehetőség. Az online vitarendezési platformon található egy elektronikus űrlap, amelyet a panasszal élőnek hiánytalanul ki kell töltenie.
11. Milyen nyelveken nyújtható be a panasz?
Az online vitarendezési platformon keresztül az Európai Unió összes hivatalos nyelvén van lehetőség a panasz benyújtására. Továbbá a platform az esetleg szükséges fordításokhoz fordítóprogramot működtet, ezért az sem jelenthet problémát, ha nem beszéli annak az országnak a hivatalos nyelvét, amelyben a kereskedő telephelye van.
12. Milyen adatokra van szükség a panasz benyújtásához?
A panasz benyújtásakor a következő információkat kell megadni az elektronikus űrlapon:
- A fogyasztó neve, e-mail címe és postai címe (ha van, akkor a képviselő neve, e-mail címe és postai címe is)
- A kereskedő neve és e-mail címe, weboldala és postai címe (ha van, akkor a képviselő neve, e-mail címe és postai címe is)
- A fogyasztó vagy képviselője által ismert nyelv vagy nyelvek
- Az ellenérdekű fél által ismert nyelv, amennyiben ez az adat rendelkezésre áll
- A panasszal érintett áru vagy szolgáltatás típusa
- Az árut vagy a szolgáltatást valamely honlapon vagy más elektronikus eszközön keresztül kínálta-e fel a kereskedő és rendelte-e meg a fogyasztó.
- A megvásárolt áruk vagy szolgáltatások ára
- Az áruk vagy szolgáltatások vásárlásának időpontja
- Közvetlen kapcsolatba lépett-e a fogyasztó a kereskedővel
- Korábban már foglalkozott-e valamely alternatív vitarendezési fórum vagy bíróság a jogvitával
- A panasz típusa
- A panasz ismertetése
- Ha ismert, akkor az az alternatív vitarendezési fórum vagy fórumok, amelyet vagy amelyeket a kereskedő köteles igénybe venni, vagy amely vagy amelyek igénybevételére elkötelezte magát.
13. Kell-e csatolnom valamilyen dokumentumot?
Érdemes a kitöltött űrlaphoz csatolni minden dokumentumot, amely alátámasztja a panaszban foglaltakat. Ezek lehetnek - a teljesség igénye nélkül – a szerződés és a panasz típusától függően az adásvételi vagy szolgáltatási szerződés, jótállási jegy, a vállalkozással folytatott e-mailezés vagy levelezés, fényképek. A kérelmezőknek többféle lehetősége van ezek becsatolására, például feltölthetnek szkennelt dokumentumokat, fényképeket, vagy ha valamilyen dokumentum már eleve elektronikusan áll rendelkezésre (például számla), akkor a platformra ezeket is mind fel lehet tölteni. Ezzel annyiban gyorsítható meg az eljárás, hogy elkerülhető a későbbi hiánypótlásra felszólítás.
14. Mi történik, ha hiányosan töltöm ki a kérelmet?
A panaszt benyújtó fél kap egy értesítést a platformtól arról, hogy a panaszt nem lehet tovább feldolgozni mindaddig, amíg a hiányzó információkat meg nem adja.
15. Mi a teendő, ha módosítani szeretném a kérelmemet?
A platformon lehetőség van arra, hogy elektronikus űrlap vázlatát a fogyasztó elmentse, és később vissza tud lépni, illetve tudja szerkeszteni az űrlapot, mielőtt elküldené.
16. Van bármilyen teendőm, mielőtt igénybe veszem az online vitarendezési platformot?
Elsőként mindenképpen meg kell próbálni közvetlenül a kereskedővel rendezni a vitás kérdést, mivel az alternatív vitarendezési fórumok ezt előzetes eljárási feltételként szabhatják, amelyet a fogyasztónak valahogy bizonyítania is kell tudni, hogy ezt megtette. (Online viták esetén kézenfekvő az e-mail-t választani a kereskedővel való kapcsolattartásra.) A Budapesti Békéltető Testület eljárásában szerepel ez az előzetes feltétel, más tagállam alternatív vitarendezési fórumainak eljárási szabályairól pedig az ország online vitarendezési kapcsolattartó pontjainál lehet érdeklődni.
17. Mik azok az alternatív vitarendezési fórumok?
Bármely olyan szerv – elnevezésétől függetlenül –, amely tartós alapon jött létre, jogviták alternatív vitarendezési eljárással történő (tehát nem bírói úton) rendezésével foglalkozik, és amely a vonatkozó hatósági jegyzékben szerepel. Magyarországon a békéltető testületek feladata az alternatív vitarendezési eljárás lefolytatása fogyasztó és kereskedő közötti vitákban.
18. Hogyan kerül a kérelmem a ténylegesen eljáró fórum elé? Van bármilyen egyéb teendő ezzel kapcsolatban?
A panasz benyújtását követően az online vitarendezési platform azonnal továbbítja azt az ellenérdekű félnek. Ezt követően az érintett feleknek meg kell egyezniük egy alternatív vitarendezési fórumról, amely végső soron el fog járni a közöttük fennálló ügyben. Azokról a fórumokról, amelyek eljárhatnak az esetükben, a platform tájékoztatja a feleket. Amint megszületik a megállapodás, az online vitarendezési platform továbbítja a panaszt ehhez a fórumhoz. Ha a feleknek nem sikerül ebben 30 napon belül megegyezni, vagy ha a platform nem tud a benyújtott adatok alapján egy olyan alternatív vitarendezési fórumot sem azonosítani, amelynek hatásköre van eljárni, nincs mód a panasz további feldolgozására. Magyarországon a Budapesti Békéltető Testület rendelkezik kizárólagos illetékességgel 2015. szeptember 11-től a határon átnyúló online fogyasztói jogviták elbírálására. Eljárási szabályaink szerint az előbb jelzett dátumtól a magyar kereskedő nem utasíthatja vissza az eljárást, sőt, együttműködési kötelezettsége van.
19. Mi alapján határozza meg a platform az alternatív vitarendezési fórumot?
A hatáskörrel és illetékességgel rendelkező alternatív vitarendezési fórumokat a platform az űrlapon megadott lakóhely/tartózkodási hely alapján, és a vitához kapcsolódó ágazat alapján határozza meg. Azért fontosak ezek az adatok, mert ugyan Magyarországon egyetlen alternatív vitarendezési platformnak – a Budapesti Békéltető Testületnek – van kizárólagos illetékessége a határon átnyúló online fogyasztói jogvitákban, ám más uniós országokban eltérő lehet a rendszer. Például Németországban külön fórumok foglalkoznak a járműjavítás, ruhatisztítás és más gazdasági ágazatok területén (építőipar, rádió- és televízió stb.) felmerült vitákkal.
20. Magyarországon melyik szerv járhat el az ügyemben?
Magyarországon kizárólag a Budapesti Békéltető Testület jogosult eljárni az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekhez kapcsolódó határon átnyúló fogyasztó és kereskedő közötti jogvitákban.
Magyarországi Békéltető Testületek elérhetőségei:
Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület
Címe: 6000 Kecskemét, Árpád krt. 4.
Telefonszáma: (76) 501 – 525, (76) 501 - 500
Fax száma: (76) 501 - 538
Név: Dr. Horváth Zsuzsanna
E-mail cím: bekeltetes@bacsbekeltetes.hu
Baranya Megyei Békéltető Testület
Címe: 7625 Pécs, Majorosy Imre u. 36.
Telefonszáma: (72) 507 - 154
Fax száma: (72) 507 - 152
Név: Dr. Bércesi Ferenc
E-mail cím: info@baranyabekeltetes.hu
Békés Megyei Békéltető Testület
Címe: 5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.
Telefonszáma: (66) 324 – 976
Fax száma: (66) 324 - 976
Név: Dr. Bagdi László
E-mail cím: bmkik@bmkik.hu
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Békéltető Testület
Címe: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszáma: (46) 501 - 091
Fax száma: (46) 501 - 099
Név: Dr. Tulipán Péter
E-mail cím: kalna.zsuzsa@bokik.hu
Budapesti Békéltető Testület
Címe: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
Telefonszáma: (1) 488 - 2131
Fax száma: (1) 488 - 2186
Név: Dr. Baranovszky György
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Csongrád Megyei Békéltető Testület
Címe: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszáma: (62) 486 - 987
Fax száma: (62) 426 - 149
Név: Dr. Horváh Károly
E-mail cím: bekelteto.testulet@csmkik.hu
Fejér Megyei Békéltető Testület
Címe: 8000 Székesfehérvár, Hosszúséta tér 4-6.
Telefonszáma: (22) 510 - 310
Fax száma: (22) 510 - 312
Név: Dr. Vári-Kovács József
E-mail cím: fmkik@fmkik.hu
Győr-Moson-Sopron Megyei Békéltető Testület
Címe: 9021 Győr, Szent István út 10/a
Telefonszáma: (96) 520 - 217
Fax száma: (96) 520 - 218
Név: Horváth László
E-mail cím: bekeltetotestulet@gymskik.hu
Hajdú-Bihar Megyei Békéltető Testület
Címe: 4025 Debrecen, Petőfi tér 10.
Telefonszáma: (52) 500 - 749
Fax száma: (52) 500 - 720
Név: Dr. Hajnal Zsolt
E-mail cím: bekelteto@hbkik.hu
Heves Megyei Békéltető Testület
Címe: 3300 Eger, Faiskola út 15.
Telefonszáma: (36) 411 – 041, (36) 429 - 612/122
Fax száma: (36) 323 - 615
Név: Dr. Gordos Csaba
E-mail cím: eniko.kovacs@hkik.hu
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Békéltető Testület
Címe: 5000 Szolnok, Verseghy park 8.
Telefonszáma: (56) 510 - 610
Fax száma: (56) 370 - 005
Név: Dr. Lajkóné Dr. Vígh Judit
E-mail cím: bekeltetotestulet@jnszmkik.hu
Komárom-Esztergom Megyei Békéltető Testület
Címe: 2800 Tatabánya, Fő tér 36.
Telefonszáma: (34) 513 - 010
Fax száma: (34) 316 - 259
Név: Dr. Rozsnyói Gy9rgy
E-mail cím: kemkik@kemkik.hu
Nógrád Megyei Békéltető Testület
Címe:3100 Salgótarján, Alkotmány út 9/a
Telefonszáma: (32) 520 - 860
Fax száma: (32) 520 - 862
Név: Dr. Pongó Erik
E-mail cím: nkik@nkik.hu
Pest Megyei Békéltető Testület
Címe: 1119 Budapest, Etele út 59-61.
Telefonszáma: (1) 269 - 0703
Fax száma: (1) 784 - 3076
Név: Dr. Csanádi Károly
E-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu
Somogy Megyei Békéltető Testület
Címe: 7400 Kaposvár, Anna u. 6
Telefonszáma: (82) 501- 026
Fax száma: (82) 501 - 046
Név: Dr. Novák Ferenc
E-mail cím: skik@skik.hu
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Békéltető Testület
Címe: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 2.
Telefonszáma: (42) 311- 544
Fax száma: (42) 420 - 180
Név: Görömbeiné Dr. Balmaz Katalin
E-mail cím: bekelteto@szabkam.hu
Tolna Megyei Békéltető Testület
Címe: 7100 Szekszárd, Arany János u. 23-25.
Telefonszáma: (74) 411 - 661
Fax száma: (74) 411 - 456
Név: Dr. Gál Ferenc
E-mail cím: kamara@tmkik.hu
Vas Megyei Békéltető Testület
Címe: 9700 Szombathely, Honvéd tér 2.
Telefonszáma: (94) 312 - 356
Fax száma: (94) 316 - 936
Név: Dr. Kövesdi Zoltán
E-mail cím: vmkik@vmkik.hu
Veszprém Megyei Békéltető Testület
Címe: 8200 Veszprém, Budapest u. 3.
Telefonszáma: (88) 814 - 121
Fax száma: (88) 412 - 150
Név: Dr. Vasvári Csaba
E-mail cím: info@bekeltetesveszprem.hu
Zala Megyei Békéltető Testület
Címe: 8900 Zalaegerszeg, Petőfi u. 24.
Telefonszáma: (92) 550 - 514
Fax száma: (92) 550 -525
Név: Dr. Koczka Csaba
E-mail cím: zmbekelteto@zmbkik.hu
21. Van-e bármilyen költsége az eljárásnak?
A Magyarországon kizárólagos illetékességű Budapesti Békéltető Testület eljárása ingyenes. Amennyiben fontolóra veszi, hogy más tagállam alternatív vitarendezési fórumában állapodik meg a kereskedővel, mindenképpen kérjen erre vonatkozó információt az adott tagállam online vitarendezési kapcsolattartó pontjától erre vonatkozóan. Mindemellett, bár jogszabály szerint a fogyasztótól maximum névleges díj kérhető, ez esetenként elérheti az 50-100 eurót vagy meg is haladhatja. Amikor már egy alternatív vitarendezési fórum elé kerül a panasz, a fórum kötelezően tájékoztatja a feleket – eljárási szabályai mellett – az eljárás költségeiről is, de érdemes már a fórum kiválasztása előtt érdeklődni erről.
22. Mi a teendő akkor, ha valamilyen okból más tagállam alternatív vitarendezési fóruma elé került az ügyem és nem beszélem az ország nyelvét?
A fogyasztónak semmi különösebb teendője nincs ilyen esetekben, mert az online vitarendezési platform biztosítja az eljáráshoz szükséges fordításokat, ilyen jellegű probléma miatt a fogyasztónak semmilyen problémája nem származhat ebből az eljárás során.
23. Kötelező személyesen megjelenni az eljárás során?
Nem, az ilyen típusú ügyekben általában írásbeli az eljárás. Csak akkor van rá mód, hogy az eljárás során a fórum kötelezze a feleket a személyes megjelenésre, ha a fórumra vonatkozó előírások ezt lehetővé teszik és a felek is beleegyeznek.
24. Mennyi időt vesz igénybe az eljárás?
Az eljárás maximum 90 napot vehet igénybe onnantól kezdve, hogy a kérelem hiánytalanul beérkezett. Ez az időtartam az Európai Unió egyik tagállamában sem lehet hosszabb.
25. Ha nem sikerült az online vitarendezés során megoldást találni a jogvitára, milyen egyéb lehetőségem van?
Attól, hogy egy fogyasztó részt vesz az online vitarendezési eljárásban, még nem veszíti el a jogát arra nézve, hogy az eljárás sikertelensége esetén más jogi eszközöket vegyen igénybe követelése érvényesítéséhez.
Kérheti például bíróságtól európai fizetési meghagyás kibocsátását, amelyhez egy formanyomtatványt kell kitölteni. Hiánytalan kitöltés esetén a bíróság 30 napon belül kibocsátja a fizetési meghagyást. A kibocsátás után a kötelezettnek 30 nap áll rendelkezésére, hogy vitassa a követelést, egyébként végrehajthatóvá válik. Ha vitatja a követelést, akkor pedig per formájában folytatódik az eljárás. Ha a fogyasztó úgy dönt, választhatja rögtön a peres utat is, amelyet a bírósághoz benyújtott keresetlevéllel tud megindítani. Kérés esetén ezekről a lehetőségekről az online vitarendezési kapcsolattartó pontok tájékoztatják a fogyasztót.
Nemzetközi link:
Tisztelt Partnerünk!
Bizonyára Ön is értesült róla, hogy 2018. május 25-én lépett hatályba az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete, mely a természetes személyek adatainak kezeléséről és védelméről szól (a továbbiakban: „Rendelet”, vagy „GDPR”).
A GDPR célja, hogy egységesítse az eltérő tagállami adatvédelmi szabályozásokat Európában, általánosan, minden ipari- és szolgáltatási szektorban.
A Rendelet biztosítja az adatkezeléssel érintettek jogainak magas szintű és hatékony védelmét, valamint az adatkezelők és adatfeldolgozók megfelelő és átlátható működését.
A Solvit Solution Zrt. eddig is a mindenkori jogszabályoknak megfelelve, a legnagyobb gondossággal kezelte és őrizte az Ön azon személyes adatait, amelyek kezeléséhez Ön hozzájárult.
Társaságunk partnereivel, ügyfeleivel a kölcsönös bizalmon alapuló kapcsolat kialakítására törekszik, és kiemelt figyelmet fordít a hatályos jogszabályoknak való mindenkori megfelelésre, ezért még átláthatóbbá teszi az ügyféladatok kezelését, illetve a Rendeletnek megfelelően átalakította Adatkezelési Szabályzatát.
Fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet arra, hogy ezek a módosítások partnereinkre semmilyen további kötelezettséget nem terhelnek, őket hátrányosan nem érintik.
Dear Partner,
As you surely know, Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council on the protection of natural persons with regard to the processing of personal data and on the free movement of such data has entered into force on 25 May, 2018 (hereinafter referred to as the Regulation or GDPR) (General Data Protection Regulation).
The objective of GDPR is to consolidate the different data protection regulations of the Member States in Europe in general, in every industrial and service sector.
The Regulation provides the high-level and effective protection of rights of persons affected by data controlling, and it also ensures the appropriate and transparent operation of data controllers and data processors.
Solvit solution Zrt. has managed and kept your personal data the management of which you had consented to with proper case and in accordance with the relevant legislation.
Our company aims to establish a relationship based on mutual trust with its partners and guests and pays special attention to full compliance with the current legal regulations, thus it makes control of its partners’ data even more transparent. Furthermore, our company has modified its Data Protection Regulations in conformity with GDPR.
We regard it as of importance that such modifications do not impose any additional obligations to our partners, and do not have any adverse effects on them.
Adatkezelési tájékoztató: Solvit Solution Zrt
Rövid összefoglaló:
ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ
Az adatkezelés lényeges kérdéseit az alábbiakban foglaljuk össze röviden. Kérem, hogy a teljes információért szíveskedjen elolvasni a részletes tájékoztatót.
Az adatait a Solvit solution Zrt. kezeli, amennyiben ezzel kapcsolatosan kérdése vagy észrevétele lenne, kérem, hogy a info@solvitzrt.com e-mail címre írjon, illetve a +36 2054444450 telefonszámon keresse munkatársainkat.
Adatokat többféle jogcímen kezelhetünk Önről attól függően, hogy milyen módon került velünk kapcsolatba. Kérem, hogy a konkrét adatkezeléssel kapcsolatosan tekintse meg a konkrét adatkezeléshez kapcsolódó tájékoztatónkat.
Tájékoztatjuk Önt, hogy joga van ahhoz, hogy kérje a személyes adatokhoz hozzáférést (azaz megkérdezheti, hogy milyen adatot kezelünk Önről), valamint kérheti adatainak helyesbítését, meghatározott okokból a törlését, valamint kérheti az adatok kezelésének korlátozását is, valamint az adatok kezelése ellen tiltakozhat is. Kérjük, a fenti esetben kérjük, hogy keresse az adatkezelőt a fenti elérhetőségeken.
Joga van ahhoz, hogy kezelt adatainak hordozhatóságát is kérje.
A fenti jogai érvényesítése érdekében a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (postacím: 1530 Budapest, Pf.: 5., cím: 1125 Budapest Szilágyi Erzsébet fasor 22/c) fordulhat, valamint kérheti bíróságtól is a jogai érvényesítését.
Az adatkezelés az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (az „Info tv”) és a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (általános adatvédelmi rendelet) (a „GDPR”) rendelkezéseinek megfelelően történik.
1./ Adatkezelő neve, adatai:
Az adatkezelő neve: Solvit solution Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a „HS”) Az adatkezelő címe:2230 Gyömrő Szegfű utca 4/a. Az adatkezelő elérhetősége:
Adószáma:144843372-2-13 Amennyiben az adatai kezelésével kapcsolatosan bármilyen kérdése van, vagy az Önt a vonatkozó jogszabályokban foglaltak alapján megillető bármely jogosultságát
Adatkezelési tájékoztató: Solvit solution zrt
szeretné gyakorolni az adatkezelőnél, úgy az alábbi kapcsolattartót keresse: e-mail:info@solvitzrt.com
adatkezeles@hungaroring.hu, telefon +36 205444450
2./ Adatkezelési alapelvek
A cég csak olyan személyes adatot kezel, amely az adatkezelés céljának megvalósulásához elengedhetetlen, és a cél elérésére alkalmas. A személyes adatokat csak a cél megvalósulásához szükséges mértékben és ideig, illetve az érintett kérésére történő törlésig kezeli.
A Solvit solution zrt minden elvárható módon védi a felhasználók személyes adatait. Az adatok megfelelő technikai védettséggel rendelkező számítógépen lesznek tárolva, és az adatok másolhatóság a valamint a külső személyek részére történő hozzáférés tilos. Az adatokhoz csak olyan körben férhetnek hozzá az adatkezelő munkavállalói is, amennyiben az feltétlenül szükséges.
Amennyiben harmadik személynek adatot továbbítunk, arról külön tájékoztatjuk.
3./ Az adatkezelés általános szabályai
Az érintettek kérhetik adataik rájuk vonatkozó személyes adatokhoz való hozzáférést, azok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, az ilyen igényt e-mailben kell eljuttatni az info@solvitzrt.com e-mail címre. Az adatkezelő a törlési igény beérkezésétől számított 2 napon belül törli az adatokat vagy megteszi a szükséges intézkedést, és nem küld kedvezmény kódot a törlést igényló felhasználó e-mail címére.
Az érintettek jogosultak arra, hogy a rájuk vonatkozó, általa egy adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapják, továbbá jogosultak arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt akadályozná az az adatkezelő, amelynek a személyes adatokat a rendelkezésére bocsátották.
Az adatkezelő az érintettek által önkéntesen megadott adatokat csak a fent leírt céloknak megfelelően kezeli. Az adatokat a lehető legbiztonságosabban tárolja.
Személyes adatai kezeléséről az érintettek tájékoztatást kérhetnek. Az adatkezelő kérésre tájékoztatást ad az érintettnek az általa kezelt adatairól, az adatkezelés céljáról, jogalapjáról, időtartamáról, az adatfeldolgozó nevéről, címéről (székhelyéről) és az adatkezeléssel összefüggő tevékenységéről, továbbá arról, hogy kik és milyen célból kapják vagy kapták meg az adatokat. A tájékoztatás iránti kérelme info@solvitzrt.com e-mailben az címre kell eljuttatni, amire 30 napon belül választ kap az érintett.
Az érintett jogérvényesítési lehetőségei szerint tiltakozhat az adatkezelés ellen. Az adatkezelő - az adatkezelés egyidejű felfüggesztésével - a tiltakozást köteles a kérelem benyújtásától számított legrövidebb időn belül, de legfeljebb 15 nap alatt megvizsgálni, és annak eredményéről a kérelmezőt írásban tájékoztatni. Ha a tiltakozás indokolt, az adatkezelést - beleértve a további adatfelvételt és adattovábbítást is - megszünteti, és az adatokat zárolja, valamint a tiltakozásról, továbbá az annak alapján tett intézkedésekről értesíti mindazokat,
ogszerűen és tisztességesen, valamint az érintett számára átlátható
törekszik arra, hogy az adatok pontosak és naprakészek maradjanak.
Adatkezelési tájékoztató: Solvit solution zrt
akik részére a tiltakozással érintett személyes adatot korábban továbbította, és akik kötelesek intézkedni a tiltakozási jog érvényesítése érdekében.
Amennyiben a felhasználó az adatkezelőnek a fentiek alapján meghozott döntésével nem ért egyet, az ellen - annak közlésétől számított 30 napon belül - bírósághoz fordulhat.
Az Info tv. 22. § (5) bekezdése alapján, ha a bíróság a kérelemnek helyt ad, az adatkezelőt a tájékoztatás megadására, az adat helyesbítésére, zárolására, törlésére, az automatizált adatfeldolgozással hozott döntés megsemmisítésére, az érintett tiltakozási jogának figyelembevételére, illetve az adatátvevő által kért adat kiadására kötelezi.
Felhasználó fentieken túlmenően jogszabálysértés esetén az autonóm államigazgatási szervhez, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz is fordulhat (postacím: 1530 Budapest, Pf.: 5., cím: 1125 Budapest Szilágyi Erzsébet fasor 22/c).
Az Info tv. 52. § (1) bekezdése alapján a Hatóságnál bejelentéssel bárki vizsgálatot kezdeményezhet arra hivatkozással, hogy személyes adatok kezelésével, illetve a közérdekű adatok vagy a közérdekből nyilvános adatok megismeréséhez fűződő jogok gyakorlásával kapcsolatban jogsérelem következett be, vagy annak közvetlen veszélye fennáll. A Hatóság a bejelentés alapján lefolytatott vizsgálatról jelentést készíthet, ha az ügyben a Hatóság által hatósági eljárás vagy bírósági eljárás megindítására nem került sor.
Konkrét adatkezelési tevékenységekkel kapcsolatosan kérem, hogy az adott tevékenységhez kapcsolódó aloldalunkon található tájékoztatót nézze meg.
Gyömrő, 2018. május 25.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Padlóvédelem.hu adatvédelmi rendjéről szóló tájékoztató
1. A www.padlovedelem.hu webáruházban történő regisztrációval kapcsolatos tájékoztató
A személyes adatok kezeléséről, információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 5. § (1) bekezdés a) pontja alapján a regisztráló Megrendelő hozzájárul ahhoz, hogy adatait a Padlóvédelem.hu rendelések teljesítésével és a szolgáltatásainak reklámozása céljából kezelje. Megrendelő elfogadja és tudomásul veszi, hogy amennyiben az adatait szeretné törölni, akkor az adatkezelőhöz el kell jutatnia egy nyilatkozatot a kezdeményezéséről.
2. Adatkezelési tájékoztató
Az adatkezelési tájékoztató értesíti a www.padlovedelem.hu webáruház ügyfeleit a személyes adatok kezelésének rendjéről annak érdekében, hogy ügyfeleink megismerjék a Padlóvédelem.hu adatkezelési -feldolgozási eljárását és a személyes adatok törlési lehetőségét.
Az adatvédelmi elvek kialakításakor különös tekintettel vettük figyelembe az 1992. évi LXIII. törvényt a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról, az 1998. évi VI. törvényt az egyének védelméről a személyes adatok gépi feldolgozása során.
A Padlóvédelem.hu kijelenti, hogy tiszteletben tartja ügyfelei bizalmas információit, a felhasználókra vonatkozó valamennyi adatot, tényt és információt minden esetben bizalmasan kezel, és kizárólag saját munkájához használ fel ügyfelei előzetes jóváhagyása alapján.
Ügyfeleink személyes adataira a webáruházunkban történő vásárlásokhoz azért van szükség, hogy a megrendeléseket pontosan és gyorsan tudjuk teljesíteni. Az adatkezelés jogalapját az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 5. § (1) bekezdés a) pontja biztosítja. Amíg az ügyfél nem vonja vissza a nyilatkozatát addig kezeljük az adatait, de kizárólag csak az online megrendelések azonosíthatósága, és teljesíthetősége érdekében, és természetesen harmadik személynek nem továbbítjuk az adatokat és nem hozzuk nyilvánosságra sem.
Zárt rendszerű számítógépes platformon tároljuk az ügyfelek adatait, betartva az ‘egyének védelméről a személyes adatok gépi feldolgozása során’, Strasbourgban, 1981. Január 28. Napján kelt Egyezmény, 1998. Évi VI, törvény rendelkezéseit.